Haber

Hamas Heyeti Rusya’yı Ziyaret Etti, Filistin Devlet Başkanı Abbas da Moskova’ya Geldi

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova, Hamas heyetinin Rusya’nın başkenti Moskova’yı ziyaret ettiğini duyurdu. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın yakın zamanda Moskova’yı ziyaret edeceğini belirtti.

İsrail ile Filistin arasındaki çatışmalar 20. gününde devam ederken, Hamas heyeti Rusya’yı ziyaret etti. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, yaptığı açıklamada, Hamas temsilcilerinin başkent Moskova’da temaslarının bulunduğunu belirterek, “Hamas temsilcilerinin Moskova’yı ziyaret ettiğini doğrulayabilirim. Temaslar hakkında sizi detaylı olarak bilgilendireceğiz.”

İsrail’deki Rus vatandaşlarının durumuna da değinen Zaharova, Rus vatandaşlarının tahliyesinin devam ettiğini belirtti. Filistin’deki durumun İsrail’e göre daha karmaşık olduğunu belirten Zaharova, “Filistin topraklarında, özellikle Gazze Şeridi’nde durum, İsrail’e göre daha karmaşık. Bugüne kadar Rusya ve Bağımsız Milletler Topluluğu’ndan bin kişi geldi. (BDT) üyesi ülkeler tahliye için diplomatik misyonlarımıza başvurdu.” ” söz konusu.

“Bölgenin ihtiyacı olan provokasyon değil”

ABD’nin Ortadoğu’da hava savunma sistemlerinin konuşlandırılmasına yönelik tedarik sürecini başlatmasını da eleştiren Zaharova, “Bölgenin ihtiyacı olan, ABD’nin anti-füze temini ve konuşlandırılması şeklinde provokasyon yapması değil” dedi. söz konusu sistemler değil, Filistin-İsrail çatışmasının hızla sona ermesidir.”

Filistin Devlet Başkanı Abbas Moskova’yı ziyaret edecek

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mikhail Bogdanov, yaptığı açıklamada, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Moskova’yı ziyaret edeceğini belirterek, “Mahmud Abbas’ın yakın zamanda Moskova’ya resmi bir ziyarette bulunacağını ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile istişarelerde bulunacağını söyleyebilirim.” – MOSKOVA

bahcelievler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu