Teknoloji

Düşük Fiyatı ve 415 Km Menziliyle Dikkat Çeken Elektrikli SUV Türkiye’ye Geliyor

Geçen gün paylaştım” Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD)hafif ticari ve otomobil satış raporu elektrikli araçlarNasıl bir genişleme aşamasında olduğunu ortaya çıkardı. Tüm dünyada durum böyle devam ederken, bu alana büyük yatırım yapan Çinli araç üreticileri de bu araçları uygun fiyatlarla alıcılarına sunuyor.

Bu düşük fiyatlı araçlar ülkemize sık sık gelmeye başladı. Bu bağlamda ülkemizde birçok Çinli üreticinin farklı sınıflardaki ileri teknolojiyle donatılmış araçlarını gördük. Şimdi bunların ortasında Yudo Oto kabul ediyor. Şirket, dikkat çeken özellikleri ve fiyatıyla beğeni toplayan Yudo 3’ü ülkemize kazandıracak.

İlk 150 araç yola çıktı.

ilk adımda 150 araç ülkemize gelecek. Gelecek yıl Türkiye’ye ayda 150 ila 200 aracın gelmesi bekleniyor. Bu kapsamda 2024 yılı sonuna kadar 2 binden fazla araçülkemizde de satışa sunulacak.

Peki Yudo 3 tam olarak nedir?

Kompakt ve elektrikli bir SUV olan Yudo 3, 41,7 kWh LFP bataryaya sahip. Araç bu sayede 415 km’ye kadar menzile ulaşabiliyor. Motor tarafında 95 beygir güç ve 165 Nm tork bizi karşılıyor. Aracın maksimum hızı saatte 130 km . Düzenli kullanımdan sonra şarj etmenin başınızı ağrıtacağını düşünmeyin.

Çünkü aracın %30 ile %80’i arasında şarj süresi 35 dakika . Ayrıca V2L desteğine sahip olan araç, diğer cihazlara da güç vermenize olanak sağlıyor.

Araç 4.035 mm uzunluğa, 2.480 mm dingil mesafesine ve 310 litre bagaj hacmine sahip. Yazılım tarafında ise Android tabanlı Amber OS işletim sistemini kullanan araç, gücünü Qualcomm Snapdragon işlemciden alıyor.

Türkiye’deki fiyatı henüz bilinmeyen aracın Çin’deki başlangıç ​​fiyatı ise az çok 12.300$ . Ancak ülkemize geldiğinde vergiye tabi olacağı için 700 bin liranın üzerinde olması bekleniyor. 700 bin liraya Yudo 3’ü tercih eder miydiniz?

guneysinirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu