Haber

prof. Dr. Naci Görür, katıldığı canlı yayında deprem riski taşıyan illeri tek tek saydı.

KahramanmaraşKent merkezinde meydana gelen ve 10 ilde binlerce kişinin ölümüne neden olan deprem tüm Türkiye’yi şok etti.

3 GÜN ÖNCE uyardığı ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ta 3 gün önce meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremle ilgili uyarıda bulunduğu ortaya çıktı. Dr. Naci Görür gündem oldu.

TELEVİZYON PROGRAMINA KATILDI

TV100 ekranlarında yayınlanan bir programa konuk olan Jeolog ve Bilim Akademisi üyesi Prof. Dr. Naci Görür, fay sınırları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“MARMARA DENİZİNİN GÜNEYİ, ÇANAKKALE VE BURSA…”

Görür, “Maraş civarındaki bu deprem ve fayların stresini göz önünde bulundurarak Adana havzası ve İskenderun bölgesinin dikkatli ele alınmasını öneriyorum. Bunun dışında Marmara Denizi’nin güneyi, Çanakkale ve Bursa da dikkatli olunmalı.” Aynı şekilde İzmir yarımadası ve çevresi… Akdeniz kıyılarımızda Antalya.Muğla bölgesindeki kıyı bölgelerine dikkat edilmelidir.

“ERZİNCAN MERKEZ, BİNGOL VE KARLIOVA BÖLGESİNDE DEPREM BEKLİYORUZ”

Kuzey Anadolu Fayı üzerinde Erzincan, Bingöl ve Karlıova arasındaki bölgede büyük bir deprem bekliyoruz. Endişelendiğimiz bir alan. Jeolojik verilere göre Hakkari’de sıkıntı olabilir. Bahsettiğimiz büyük depremler 6 ve üzeri olarak değerlendirilebilir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu