Haber

Muğlalı Bisikletçiler Türkiye Kupası’nda Başarıya Ulaştı

Sezonun son bisiklet yarışı olan İstanbul Beykoz’da düzenlenen Türkiye Kupası puan yol yarışında Muğlalı bisikletçiler Türkiye büyükler kategorisinde üçüncü oldu. 2023 yılında U23 erkekler kategorisini Türkiye 2.si olarak tamamlayan Muğla Karya Bisiklet takımının genç sporcusu İsmail Mert Bozkurt, Türkiye 5.si olarak altyapıda da umut vaat etti.

İstanbul Beykoz Spor Muğla’dan Ormanı bisiklet pistinde düzenlenen yarışa Karya Bisiklet Kulübü sporcuları Adem Can Ateş, Nurettin Emre Oruç, Emre Özkurt, Barış Akkoyun, Ömer Taha Yalçın, Fatih Güngör ve genç sporcular; Ekin Erkan Okuma ve İsmail Mert Bozkurt podyuma çıkarak 2022 sezonunun ardından 2023 sezonunu da başarıyla tamamlayarak başarılarıyla tüm Muğla’yı gururlandırdı. Teknik Direktör Akif Bozkurt yönetimindeki grubun yöneticisi Emre Turan, “İki yıllık çalışmalarımızın meyvelerini çok şükür toplamaya başladık. Takımımız bu başarıyı gerçekten önemli takımlar arasında yer alarak elde etti. Bu da bizi çok mutlu ediyor” dedi. her şeyden çok gurur duyuyoruz.”

Muğla Valiliği’nin desteğiyle çıktıkları yolda ana sponsor olmadan kısa sürede bu noktaya gelmelerinden büyük mutluluk duyduklarını belirten Turan, “Artık yaklaşık bir ay ara vereceğiz. UCI yarışlarında, Bölgesel ve Ulusal Uluslararası yarışlarda sporcular zor günler geçirdi. Bir süre dinlenecekler ve ardından 2024 sezonu hemen başlayacak.” “Takımımıza bir miktar destek sağlamayı planlıyoruz. Umarım bu başarıyı önümüzdeki yıl da artırarak devam ettirebiliriz” dedi. – MUĞLA

haberakpinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu