Haber

KADEM Mütevelli Heyeti Başkanı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, İskenderun’da depremzedelerle bir araya geldi

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Mütevelli Heyeti Lideri Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’ın İskenderun ilçesinde kesintili sığınma evinde kalan depremzedeleri ziyaret etti.

Bayraktar ve beraberindekiler, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Dumlupınar Mahallesi’ndeki eski lunapark alanında kurulan çadırların bulunduğu alana gitti.

Burada depremzedelerle sohbet eden Bayraktar, yetkililerden bilgi alarak Kadın Destek Merkezi’nin çadırına girerek depremzedelerle görüştü.

Bayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada, KADEM olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü depremzedelerle birlikte geçirmek istediklerini söyledi.

Depremzedelerle sohbet ettiklerini belirten Bayraktar, “Önce Adıyaman’da, sonra Kahramanmaraş’ta ve şimdi de Hatay’da arkadaşlarımızla kadın destek merkezlerimizde bir aradayız. Tabii ki tüm bu zorlu süreçlere rağmen gittikleri ne kadar güçlü oldukları, nasıl dimdik durdukları, hayata nasıl tutundukları… Bunu görmek bizim için çok etkileyici. dedi.

KADEM olarak depremin ilk gününden itibaren temel ihtiyaçların karşılanması için bölgeye çeşitli paketler gönderdiklerini belirten Bayraktar, şöyle devam etti:

“Elimizden geldiğince yardım toplayıp buraya gönderdik. Sonra daha psikolojik ve sosyal ihtiyaçlara cevap verebilmek için bu Kadın Destek Merkezlerini başlattık. Bir haftadır Kahramanmaraş ve Adıyaman’da devam ediyor. Bir tanesini açtık. Bugün Hatay’da hizmet uzmanları, psikologlar ve gönüllülerden destek alarak kadınlarımızın sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyoruz.”

Bayraktar, depremzedeler için sıcak bir ortam sağlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu