Haber

Hamza Dağ’dan İZBAN ücretine tepki: Zulüm ve fırsatçılıktır

İzmir’de vatandaşlar için sorun haline gelen ulaşım da fiyat artışlarıyla gündeme geliyor…

İzmir’in en çok kullanılan toplu taşıma aracı İZBAN’da kredi kartıyla temassız ödeme tutarı 55 TL olarak güncellendi.

AK Parti’nin bu duruma tepkisi anında geldi.

Hamza Dağ’dan Tunç Soyer’e tepki

Söz konusu kararın İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından UKOME ve İZBAN yönetimine sunulmadan alındığını belirten Başkan Vekili Hamza Dağ, sert sözlerle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i suçladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, X sosyal medya platformunda paylaşımda bulundu.

Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, şehrin en çok kullanılan toplu taşıma aracı olan İZBAN kullanımında kredi kartıyla temassız ödeme tutarını 55 lira olarak belirlediğini vurguladı.

“Bu acımasızlık ve fırsatçılıktır”

Kararın UKOME ve İZBAN yönetimine sunulmadan, yetkisi olmamasına rağmen sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alındığını belirten Dağ, şunları kaydetti:

Gasp yetkisiyle alınan ve Havalimanı, Alsancak ve Aliağa istasyonlarında hiçbir duyuru yapılmaksızın pilot olarak uygulanan bu kararla, Aliağa-Selçuk arası yolculukta ödenecek bedel hemşerilerimize hop-on/hop olarak yansıdı. -off miktarı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu kadar fahiş fiyatlar uygulaması zulüm ve fırsatçılıktır.

“Tunç Soyer’i bu karardan dönmeye davet ediyoruz”

Dağ, UKOME’de tartışılmadan alınan kararın İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayatmacı yaklaşımını ortaya koyduğunu savundu. “Otoner refleksle hareket eden ve İzmirim Kart sahibi olmadığı için hemşerilerimizi cezalandıran Tunç Soyer’i bu karardan dönmeye davet ediyoruz.”İfadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu