Haber

CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan: Kılıçdaroğlu, Dersim Harekatı nedeniyle Atatürk’e kin besliyor

CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan canlı yayına katıldı, Kemal Kılıçdaroğlu Sert sözlerle suçlandı. Özcan, “Bunu ilk kez söylüyorum. Kılıçdaroğlu, Dersim Harekatı nedeniyle Atatürk’e kin besliyor. Yıllar sonra daha iyi anlıyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NU TUTUYOR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den ihraç edilen CHP Genel Başkanı TV100 canlı yayınında Kemal Kılıçdaroğlu Topu yakaladı. Özcan, Kılıçdaroğlu’nun Dersim Harekatı nedeniyle Atatürk’e kin beslediğini savundu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN ATATÜRK’E KARŞI ŞÜPHESİ VAR”

Özcan, “Bunu ilk kez söylüyorum. Kılıçdaroğlu, Dersim Harekatı nedeniyle Atatürk’e kin besliyor. Yıllar sonra daha iyi anlıyorum. Dersim’de bir operasyon yapılıyor. Yasal olarak örgüt mensubu. CHP, aslında CHP… Vatandaş olmayanlar ‘Dersim Katliamı’ diyor. Bir bölgede ayaklanma olmuş, karışıyorsunuz.Dersim’de ölen isyancılar insandı.Bu ukde Kılıçdaroğlu’nun içinde kaldı.O yüzden Atatürk’e bir sempatiniz olduğunu düşünmüyorum.Çok az konuşmanızda Gazi Mustafa Kemal Atatürk Atatürk kelimesini sevdiğini düşünmüyorum.”

Özcan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“İmamoğlu mehter takımı gibi bir ileri bir geri. İmamoğlu değişimden bahsediyor ama adını koyamıyor. Yarım saatten fazla izlediğim İmamoğlu Bey’in konuşmasında ben ne şişten ne kebaptan bir şey anlamadım. Dağ doğurdu. CHP’de bir değişiklik olmadıkça bir çok başkanımızın yerel seçim şansı olmayacak.İmamoğlu’nun neyi amaçladığını anlamadım.

“İMAMOĞLU İL KONGRESİ İÇİN DAHA AVANTAJLI GÖRÜNÜYOR”

sen baysın Kemal Kılıçdaroğlu ile seçime gireceksin, büyük İstanbul görüşmesinden bahsedeceksin, yani bütün partileri bir araya getireceksin. Ondan sonra seçimi kazanırsın, ben öyle bir şey öngöremiyorum. İmamoğlu halkın ne beklediğinin farkında değil. Maalesef kamuoyunun beklentisinin aksine İmamoğlu bugün geri vitese geçti. Bu tür garip açıklamaların İmamoğlu’na katkısı olduğunu düşünmüyorum. İstanbul’dan aldığım duyumlara göre İmamoğlu il kongresi için daha avantajlı görünüyor.

“İMAMOĞLU’DAN DAHA FAZLA AÇIKLAMA BEKLİYORDUM”

Bugün İmamoğlu Bey’den daha cüretkar ve net açıklamalar bekliyordum, ‘Büyük İstanbul ittifakını ben sağlayacağım’ diyor, İmamoğlu Bey’i nasıl temin edeceksiniz, genel başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu olduğu sürece bu kadar parti seçmeni nasıl toplayacaksınız? ? Sonra bağımsız olarak dışarı çık ve derdini herkese anlat.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu