Haber

Bursa’da sahte içkiden zehirlenme şüphesiyle ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi.

Sahte içki içtikten sonra kaldırıldığı Bursa Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavisi devam eden E.S. yaşamını yitirdi. Ş.C. (56), E.O, N.Ç, F.İ. ve M.A’nın akabinde E.S’nin de ölümüyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6 oldu.

K.İ, B.D, R.Ç, B.M, C.T. ve M.A’nın tedavileri ise Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesi’nde sürüyor, M.K. ve F.Ü. ise taburcu oldu.

Tedavisi süren kişilerden birinin entübe edildiği ve hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olayın geçmişi

Piremir ve Akçağlayan mahallelerinde 13 Kasım’da alkol aldıktan sonra kötüleşmeleri nedeniyle kaldırıldıkları Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Devlet Hastanesinde, geçersiz içkiden zehirlendikleri kuşkusuyla tedaviye alınan 14 şahıstan 3’ü müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, sahte içki üretiminde kullanılan ve metil alkol olduğu değerlendirilen maddeyi Bursa’da F.İ. ile sattığı ileri sürülen R.A’yı gözaltına almıştı. İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ise içkileri kargo yoluyla İzmir’den R.A’ya gönderdiği tespit edilen O.Y’yi yakalamıştı.

Adliyeye sevk edilen iki kuşkulu, çıkarıldıkları nöbetçi hakimliklerce tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu