Haber

Bakan Özer, 81 ilin Milli Eğitim müdürleriyle Diyarbakır’da bir araya geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 81 ilin Ulusal Eğitim müdürleriyle Diyarbakır’da düzenlenen toplantıda görüştü.

Bakan Özer, kentteki temasları kapsamında Valiliği ziyaret etti.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Özer, Vali Ali İhsan Su ile görüştü, kentteki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Özer, daha sonra bir otelde düzenlenen toplantıda, Bakanlık bürokratları ve 81 ilin Ulusal Eğitim müdürleriyle bir ortaya geldi.

Toplantıda, Bakanlığın yürüttüğü eğitim siyasetlerine ait değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıyı bilhassa kadim kent Diyarbakır’da düzenlemeyi istediklerini ifade eden Özer, Milli Eğitim Bakanlığı olarak topyekun Diyarbakır’da olduklarını belirtti.

Mahmut Özer, bugün kapanışını merasimle gerçekleştirdikleri “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”nde en fazla yatırımın, Diyarbakır’daki okullara ve bölgedeki çocuklara yapıldığına işaret etti.

“Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi”nin muvaffakiyetle tamamlandığını vurgulayan Özer, mesleksel eğitimin güçlendirilmesi ve öğretmenlerin mesleksel ve şahsî gelişimlerinin kapsamlı olarak desteklenmesi konusundaki sürecin de muvaffakiyetle devam ettiğini aktardı.

Özer, tüm bu süreçte fedakarlıkta bulunarak emek veren Bakanlık bürokratlarına, Vilayet ve İlçe Ulusal Eğitim müdürlerine, okul yöneticilerine ve öğretmenlere teşekkür etti.

Toplantıda Öğretmenlik Meslek Kanunu’na da değinen Özer, uzman ve başöğretmenlik imtihan sürecinin, öğretmenlerin, eğitim topluluğunun, hasebiyle ülkenin yararına olacak formda nihayetlendiğini kaydetti.

Toplantıda, Ulusal Eğitim müdürleri de kelam alarak, görüş ve tekliflerini lisana getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu